Skip to main content
MEKAN TEMİZLİĞİ

MEKAN TEMİZLİĞİ

Kavgalar, üzüntüler, ruhsal ve fiziksel hastalıklar, ölüm, ayrılık, aldatma, iflas, olumsuz konuşma ve düşünceler gibi negatif enerjiler, yaşadığımız mekanların da enerjisini kirletirler. Hava yoluyla duvarlara yapışan, eşyalarda ve zeminde biriken bu enerjiler; ruhumuzda ve bedenimizde birtakım hastalıklara, uykusuzluk çekmemize, mekânın içine girdiğimizde huzursuz hissetmemize, daralmamıza, devamlı yorgun hissetmemize, hiçbir sebep yokken korku, öfke, üzüntü gibi duygular yaşamamıza ya da kötü rüyalar görmemize neden olabilirler.

Evinizde ya da iş yerlerinizde negatif olaylar deneyimlediyseniz, içindeyken benzer olumsuz duygular yaşıyorsanız ve özellikle daha önce o mekânda ne yaşandığını bilmediğiniz yeni bir eve ya da ofise taşındığınızda, enerjisel mekân temizliği yapmalısınız.

Bunun için şu işlemleri uygulayabilir ya da uygulatabilirsiniz;

Mekanınızın duvarları da dahil bütün yerleri, kapıları ve eşyaları sirkeli suyla silin. Özellikle eski ve antika eşyalarınızı atlamayın. Sirkenin, negatif enerjiyi arındırıcı çok güçlü bir etkisi vardır.

Eşyalarınızın yerini değiştirin, bunu yapmak istemiyorsanız 1-2 cm de olsa yerlerinden oynatın. Kullanmadığınız ya da kırık dökük eşyalarınızı atın veya verin. Bunu yapmak, oradaki durağan enerjiyi harekete geçirir.

Mekanınızı tüm düşük enerjilerden arındırmaya niyet edip, birkaç tutam (ya da dal) kurutulmuş adaçayını toprak bir çanakta yakın ve dumanını odalarda, tüm köşelerde, yatak altlarında ve dolap içlerinde gezdirin. Adaçayı dumanı, tüm düşük titreşimleri üzerine toplar. Bu arındırma işlemi sırasında camlarınızı açın ki, düşük enerjiler kolaylıkla evinizi terk edebilsinler.

Ses enerjiyi canlandırır. Özellikle köşelerdeki bloke olmuş enerjiyi canlandırmak için metal sesi yaratın. Bunun için enerji zili kullanabilirsiniz. Temin edemiyorsanız, tüm dip bucak köşelerde dahil metal çatal kaşığı birbirlerine vurarak enerjiyi harekete geçirebilirsiniz.

Ilık su ve deniz tuzu koyduğunuz çanakları, özellikle sorunlu olduğunu düşündüğünüz odalarınıza koyun. Tuz buharlaştıkça negatif enerjiyi emer.

Üstü açık kaplara bir miktar çörek otu koyun ve odalarınıza yerleştirin. Çörek otu toprak enerjisi getirir ve kalan son negatif enerjiyi de alır.

Yukarıdakilere ek olarak; aşağıdaki tamamlayıcı işlemleri de yapmanızı öneririm;

Mekanınızı, tüm düşük enerjilerden arındırmaya niyet ederek mum yakın. Mum ışığının, negatif enerjiyi arındırıcı etkisi vardır.

Odalarınıza ametist taşı koyun. Ametist, bulunduğu mekanlardaki olumsuz enerjileri toplayıp, pozitif enerjiye dönüştürür. (Taşınızı, üzerinde biriken negatif enerjilerden arındırmak için ayda bir gece toprakta bekletin.)

Doğal aromatik yağlarla buhur yapın ya da odalarınıza sıkın. Bu yağların arındırıcı ve frekans yükseltici etkileri vardır.

Musluk suyuyla doldurduğunuz ve en az bir saat güneş altında ya da bir lambanın altında (floresan olmamalı) beklettiğiniz, sprey başlıklı mavi cam şişeyi her gün odalarınıza sıkın. Arındırıcı bu suyla ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için lütfen tıklayın.

Kurutulmuş ya da yapay çiçekleriniz varsa hepsini atın, bunlar ölü enerjilerdir. Yerlerine, odalarınızın kokusunu ve havasını yenileyecek taze çiçekler ya da solmayan saksı çiçekleri koyun.

Müzik, bizi hem koruyucu enerjilerle çevreler hem de negatif duygu ve düşüncelerden temizler. Bulunduğunuz ortamda sürekli size huzur veren ve iyi hissettiren müzikler çalın.

Kavgaların, hakaretlerin, kötü sözlerin enerjisi mekanların duvarlarına yapışır. Sevgi ve şükür frekansında kalıp, sevgi sözcükleriyle konuşmaya gayret edin.

Ayrıca Başmelek Mikail’den evinizi tüm düşük enerjilerden arındırmasını ve korumasını isteyebilirsiniz. Bu konuyla ilgili edebileceğiniz örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Mikail;

Allah’ın izni ile, lütfen evimi/ofisimi tüm düşük enerjilerden arındır ve BEYAZ (genel koruma için), PEMBE (sevgi enerjisi için), ZÜMRÜT YEŞİLİ (şifa için) ve MOR (ruhsal koruma için) koruyucu ışık kalkanlarıyla kapla. Evimi ve ailemi, sevgi olmayan her türlü enerjiden koru. Yuvamı sevgi, şifa ve ışıkla doldur. Biliyorum ki; bu eve sadece sevgi girer, bu evden sadece sevgi çıkar.”

Koruma kalkanlarının etkisi 12 saat sonra kaybolacağı için, kalkanlarınızı bu süreden önce yenilemeniz gerekmektedir.

Mekanlarınızı negatif enerjilerden arındırmak, kendi enerjiniz ve hayatlarınız üzerinde çok hızlı pozitif değişimler yaratacaktır.

Şifa olsun.

Ve öyle de oldu!

Leave a reply

Your email address will not be published.

*