Skip to main content

Dolunay zamanları, hayatımızdaki tüm olumsuz duyguları, düşünceleri, kişileri ve olayları geride bırakmamız için harika fırsatlar sunar bize. Bunun için;
Artık iyiliğinize hizmet etmeyen tüm konu ve kişileri, üzüntülerinizi, kırgınlıklarınızı, tüm olumsuz enerjileri, varsa kıtlık bilincinizi hatta borçlarınızı, korkularınızı, affedemediklerinizi ve diğer bırakmak istediğiniz her ne var ise bir kâğıda yazın. Tam dolunay saatinde ya da o saate niyet ederek başka bir saatte, hepsinden özgürleştiğinizi imgeleyerek bu kâğıdı yakın ve bütünün en yüksek hayrına, ışığa dönüştükleri için şükredin.
Uygun bir bahçeniz VARSA, o saatte çıplak ayakla toprağa basabilirsiniz. Ayaklarınızın altından köklerle dünyanın merkezine bağlandığınızı ve arınmak istediğiniz her şeyi ve artık size hizmet etmeyen tüm eski enerjileri toprağa bıraktığınızı hayal edin. Ve sonra, o köklerin kaynaktan size ışığı ve yeni enerjileri ulaştırdığını hayal edin.

Örneğin;
“Sevgili Allah’ım ve Sevgili Meleklerim;
Bu muhteşem yeni ay enerjisinin tüm olumlu ve şifalandırıcı etkilerinin, yaşamıma ve bedenime akmasına niyet ediyorum. İlişkilerimde dengede ve huzurlu olmaya niyet ediyorum. Kendimi, evrenin sınırsız tüm olasılıklarını almaya açıyorum. Hak ettiğim bolluk ve bereketi kabul ediyorum. Farkındalığımın artmasına ve öğrenmem gereken her şeyin en doğru zamanda bana gelmesine ve bu işaretleri görmeye niyet ediyorum. Mükemmel sağlığa niyet ediyorum. Hayrıma olan tüm güzelliklerin ve ilişkilerin hayatıma girmesine niyet ediyorum. (… bunun gibi yüreğinizdeki her şeyi yazın)
Bütünün en yüksek hayrına olmasına diliyorum. Teşekkür ederim.”

-Dolunayın herhangi bir burçta gerçekleşmesi, o burçta doğanlarla ilgili olduğu anlamına gelmiyor. O burcun etkilerini taşıdığını gösteriyor. Yani, her dolunayda bütün burçlar yazıyoruz.
-Sadece hayatımızdan çıkarmak, bırakmak ve arınmak istediklerimizi yazıyoruz. Örneğin;
Maddi kaygılarınız varsa; kıtlık bilincim
Borcunuz varsa; borçlarım, kredi borcum, kredi kartı borcum (kart ekstrenizi de yakabilirsiniz)
Hastalıklarınız varsa; …. rahatsızlığım, romatizmam vs
Korkularınız varsa; …. korkum
Affetmekte zorlandığınız birisi/birileri varsa; tüm affedememe ya da ….’yı affedememe
Fazla kilolarım
Sigara
Alkol
Suçluluk duygum
Yetersizlik duygum
Ahmet
Ayşe
gibi geride bırakmak istediğiniz herkes ve her şey
-O saatte yapamıyorsanız, o saate niyet ederek size uygun başka bir saatte yapabilirsiniz. İsterseniz bir gün sonra yapın, önemli olan niyetinizdir.
-Yazdıklarınızı sadece yakıyorsunuz. Bunun için toprak bir kap kullanabilir ya da uygun gördüğünüz herhangi bir kapta ya da başka bir yerde yakabilirsiniz. Küllerini doğaya savurabilir ya da suya atabilirsiniz. Deniz, göl. dere vb şansınız yoksa akan musluktan gitmelerini sağlayabilirsiniz.
-Bu çalışma için bir doğal taşa ihtiyacınız yoktur. Doğal taşla ilgili yazdığım, bu yaptığımız kişisel arınmadan tamamen bağımsız bir konudur. Amacı, kullandığımız doğal taşlarımızı dolunayın ışığıyla yıkamak ve üzerlerine topladıkları tüm enerjilerden arındırmaktır.
-Ben bu çalışmayı yaparken adaçayının da arındırıcı etkisini kullanmayı çok seviyorum. O dakikalarda kurutulmuş adaçayını tütsü gibi yakıp üzerimdeki ve bulunduğum ortamdaki negatif enerjilerden arınmaya niyet ediyorum. (Bu kesinlikle çalışmanın bir parçası, olmazsa olmazı değildir. Arzu ederseniz, müsaitseniz yapabilirsiniz.)