Skip to main content
HO’OPONOPONO

HO’OPONOPONO

Ho’oponopono, bizi hiçlik denilen sıfır noktasına taşıyan, antik bir Hawaii öğretisidir. Dr. Hew Len, bunu bilinçaltındaki bir hatayı düzeltmek için bir temizlik olarak açıklıyor. Dr.Len’e göre, başımıza ne gelirse gelsin, kiminle sorun yaşıyorsak yaşayalım, bir başkasında gördüğümüz her ne sorun varsa, hepsinin sorumlusu yüzde yüz biziz. Önce bunu kabul ediyoruz ve bilinçaltımızdaki hangi kayıttan dolayı bunları yaşıyorsak;

Seni Seviyorum

Lütfen Beni Affet

Teşekkür Ederim

Özür Dilerim

diyoruz. Ve iyileşme başlıyor.

Dr.Len, bu yöntemle Hawaii Eyalet Hastanesi’nde çok tehlikeli akıl hastası suçlulularının yattığı ve korktukları için hiç bir doktorun ve hasta bakıcının çalışmak istemediği bir koğuşun kapatılmasını sağlıyor. Koğuş oldukça tehlikeliymiş. Terapistler bir ay içinde istifa ediyorlarmış. Hastane personeli sık sık izin alıyormuş ve korkularından koğuşta sırtlarını duvara çevirerek yürüyorlarmış. Dr.Len hastaları hiç görmemiş, sadece ofisinde dosyalarını incelemiş. Dosyalara bakarken bu dört cümle ile kendi üzerinde çalışmış ve çalıştıkça hastalar iyileşmeye başlamış. Birkaç ay içinde, elleri kelepçeyle dolaşan hastalara serbest dolaşmaları için izin verilmiş, ilaç tedavileri bırakılmış, personel işe gelmekten hoşlanmaya başlamış. Ve bugün bütün hastalar iyileştiği için, bu koğuş kapanmış. Dr Len’e göre, eğer birini iyileştirmek istiyorsan, bunu ancak kendini iyileştirerek yapabilirsin. O, bu hastalardaki sorunların sorumluluğunu alarak, onları yaratan kendi parçasını iyileştirdiğini ve bu sayede hastaların iyileştiğini söylüyor. Ve sadece bu dört cümleyle. Bunları Yaradan’a söyleyerek içimizdeki her şeyin temizlendiğini, sıfır noktasına geldiğimizi ve böylece şu anın mucizesini yaşayabileceğimizi anlatıyor. Bütün öğretilerde olduğu gibi, burada da amaç her şeyi sevmek. Çünkü sevgi, sıkışıp kalmış enerjiyi değiştirir ve serbest bırakır. Bu da iyileşmeleri başlatır.

Kağıt üzerinde çalışmak için;

Arınmak istediğiniz konuları ve sorun yaşadığımız kişilerin ismini bir kâğıda yazın.

Ucu açılmamış silgili bir kurşun kalemi, üç kere ÇİĞ DAMLASI diyerek sıvazlayın ve yazdıklarınızın üzerine silgili kısmıyla vurarak, her birine ayrı ayrı;

SENİ SEVİYORUM

LÜTFEN BENİ AFFET

TEŞEKKÜR EDERİM

ÖZÜR DİLERİM

deyin.

Kullandığınız kurşun kalemin ucu açılmamış ve arkası silgili olması gerekiyor. Burada beyin, sembolik olarak “konuyu siliyorum” olarak algılıyor. Kalemi vurmaya başlamadan önce söylediğimiz “çiğ damlası” da her vuruşun bir damlayla silinmesini sembolize ediyor.
Gün içinde fırsat buldukça yapabilirsiniz. Konunuz hayatınızda sorun olmaktan çıkana kadar devam etmenizi öneririm. Dönüşen konu, kişi ve ilişkileri listenizden silip, yenilerini ekleyebilirsiniz.
Şifa olsun.
Ve öyle de oldu!

Videosunu izlemek için lütfen tıklayın;

Yine bu öğretide, arınmak için çok güçlü bir araç daha kullanılıyor; Mavi Su ya da Mavi Güneş Suyu. Dr Hew Len’e göre; mavi güneş etkili suyu içmek ve kullanmak, harika bir sorun çözme ve arınma yöntemi.

Kapağı metal olmayan mavi renkli (tercihen kobalt mavisi) bir cam şişeyi, içme suyuyla dolduruyoruz (musluk suyu olması önemli, ama mümkün değilse kullandığınız içme suyunuzdan). Şişeyi en az bir saat güneş altında ya da bir lambanın altında (floresan olmamalı) bekletiyoruz. Buradaki mantık, suyu güneş enerjisi ve mavi renkle şarj etmek. Eğer su şişesi gibi büyük bir şişe kullandıysanız, bu suyu direk içebilirsiniz, yemeklerinizi yaparken kullanabilirsiniz ya da banyodan sonra onunla durulanabilirsiniz. Sprey şişesi olarak kullanırsanız; içme suyunuza, yemeklerinize, üzerinize, hayvanlarınız da dahil olmak üzere aile bireylerinizin üzerine, ev ve iş yerlerinize, aracınızın lastiklerine sıkabilirsiniz.

Dr. Len mavi güneş etkili suyun bilinçaltındaki tekrar eden hatıraları temizlediğini, hastalıklara şifa olduğunu ve kilo vermede etkili olduğunu söylüyor.

Bir kere güneşte beklemiş suyu, her gün yeniden şarj etmenize gerek yok. Şişedeki su bitene kadar kullanabilirsiniz.

Mavi su sprey şişelerinden satın almak isterseniz, MAĞAZAMIZI ziyaret edebilirsiniz.

Leave a reply

Your email address will not be published.

*