Skip to main content
BAŞMELEKLER

BAŞMELEKLER

BAŞMELEK MİKAİL

 

Adı, “Allah gibi olan” anlamına gelen Başmelek Mikail, Allah’ın kendi nurundan yarattığı ilk varlıktır. Işık ve sevginin koruyucu meleği; başmeleklerin lideridir. Öncelikli görevi korumak olduğu için; eğer çevrenizdeki enerjilerden endişe duyarsanız, sizi bu enerjilerden arındırması ve koruması için, onu yanınıza çağırabilirsiniz. Başmelek Mikail, yardıma çağrılan her an sevgiyle gelir, korur ve her konuda yardım eder. Ondan; kendinizi ve sevdiklerinizi kalkanıyla korumasını, başkalarıyla aranızdaki kordon bağlarını kesmesini ve egonuzu sizden uzak tutmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca, yardım isteyeceğiniz konuyla ilgili başmeleği hatırlayamadığınızda da Mikail’i çağırabilirsiniz. Aura rengi indigo (mora çalan koyu mavi), kristali sugalittir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Mikail;

Allah’ın izni ile, lütfen …… ile aramdaki sorunları sevgiye dönüştür. Birbirimize sevginin gözleriyle bakmamıza yardımcı ol. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışmalar sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, niyetiniz sırasında sugalit taşınızı avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK RAFAEL (İSRAFİL)

Adı “Allah’ın iyileştirici eli’ anlamına gelen Başmelek Rafael, sağlık ve huzur veren en güçlü şifacı melektir. Ondan; her türlü fiziksel ve ruhsal şifa, güvenli bir seyahat geçirme, kilo verme, sigara ve alkol gibi bağımlılıklarınızdan kurtulma konularında yardım isteyebilirsiniz. Aura rengi zümrüt yeşili, kristali zümrüt malakittir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Rafael/israfil;

Sen Allah’ın şifa veren elisin. Lütfen beni zümrüt yeşili ışığınla sar ve bütün gece bedenimi, ruhumu ve zihnimi şifalandır. Bilincimde hastalık illüzyonu yaratan düşünce kalıplarımı, tüm bağımlılıklarımı, beni engelleyen tüm korkularımı ve kaygılarımı şimdi sana teslim ediyorum. Allah’ın izni ile lütfen hepsine şifa ol. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, bu niyetiniz sırasında zümrüt malakit kristalinizi avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK RAZİEL

Başmelek Raziel, “Allah’ın sırrı” anlamındadır. Onu; simya (karanlığı ışığı dönüştürme), ruhsal dönüşüm, geçmişinizi şifalandırmak, geçmiş yaşamlarınızı hatırlamak ve şifalandırmak, rüyalarınızı hatırlamak ve yorumlamak, çakralarınızın temizlenmesi ve dengelenmesi için yardıma çağırabilirsiniz. Ayrıca, evrensel bilgiyi ve evrenin sırlarını size öğretmesini isteyebilirsiniz. Aura rengi gökkuşağı renkleri, kristali şeffaf kuartzdır.

Örnek niyet:

Sevgili Başmelek Raziel;

Allah’ın izni ile, ezelden ebediyete, şimdi ve tüm zamanlara ve boyutlara doğru, benim yarattığım ya da atalarımdan bana miras kalan tüm karmalardan, yerine getirilmeyen sözlerden, yaptığım kontratlardan, beni engelleyen blokajlardan, korkulardan ve varlığımdaki tüm düşük enerjilerden; beni, ailemi ve yaşadığım mekanları, benim ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde arındırmanı rica ediyorum.Teşekkür ederim.”

Uykunuz esnasında bedeniniz şifaya daha açık olacağı için, bu niyeti gece yatmadan önce yapmanızı tavsiye ederim. Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın.  Elinizde varsa, kristal(şeffaf) kuvarsınızı gece boyunca başucunuzda tutabilirsiniz. Kristalinizin sivri ucu varsa, ucu size dönük olsun. Ayrıca, sabah yorgun hissedebileceğiniz bir çalışma olduğu için; Başmelek Rafael’den de Başmelek Raziel ile birlikte sizinle olmasını ve çalışma boyunca, zümrüt yeşili o muhteşem ışığı ile bedeninize şifa vermesini isteyin. Böylece sabah kalktığınızda kendinizi enerjik ve hafif hissedersiniz.

BAŞMELEK AZRAİL

Adı “Allah’ın yardımcı eli” anlamına gelen Başmelek Azrail; sanılanın aksine, ölmekte olan kişilerin canını almaya değil, ölüm anında ruhun bedenden huzur içinde ayrılmasına ve ruhun ışığa ulaştırılması için yardım etmeye gelir. Aura rengi kırık beyaz, kristali kalsittir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Azrail;

Sen Allah’ın yardımcı elisin. Lütfen o sıcacık enerjinle,  .…’in bu dünyadan ışık içinde ayrılmasına yardım et ve ruhunu huzurla ışığa götür. Allah’ın izni ile, yakınlarının acılarını hafiflet, yüreklerine metanet ve huzur duygusu ver. Teşekkür ederim.”

BAŞMELEK CEBRAİL (GABRIEL)

Allah’ın müjdeci ve haber getiren başmeleği olan Cebrail’den, hamilelik, iletişim, sunum ve kendini ifade etme konularında yardım isteyebilirsiniz. Çocukların da baş meleği olan Cebrail’i, bir şeyler yazarken ilhama ihtiyaç duyduğunuzda da yanınıza çağırabilirsiniz. Aura rengi bakır, kristali sitrindir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Cebrail;

Allah’ın izni ile, lütfen içimdeki ışığın ve sevginin, en mükemmel şekilde ifade bulmalarına yardımcı ol. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, niyetiniz sırasında turmalin taşınızı avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK CEREMAYEL (JEREMIEL)

Adı “Allah’ın merhameti’ anlamına gelen Başmelek Ceremayel, affetmekle ilgili konuları yöneten başmelektir. Ondan; affetmek, artık ihtiyacınız olmayan parçaları bırakmak, değişiklikler ve yaşam amacınızı bulmak gibi içsel rehberlikle ilgili konularda yardım alabilirsiniz. Aura rengi mor, kristali ametisttir.

Örnek niyet;

Affetmekte zorlandığınız biri varsa;

“Sevgili Başmelek Ceremayel;

Allah’ın izni ile, lütfen …. ile ilgili zihnimdeki ve yüreğimdeki tüm affedememeyi, affedememenin verdiği tüm öfkeyi ışığa götür.”

Kocaman güzel bir nefesle, hepsinin ışığa götürüldüğünü imgeleyip, Başmelek Ceremayel’e teşekkür edin.

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa çalışmanız sırasında avucunuzda ya da üzerinizde ametist kristali bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK ZADKİEL

Şefkatin başmeleği Zadkiel’in adı “Allah’ın haklılığı’ anlamına gelir. Acı dolu anılarınızı şifalandırmak, odaklanmak, bir tartışma durumunda karşınızdaki kişi ile empati kurabilmek, ilişkiler ve hafıza konularında ondan yardım isteyebilirsiniz. Aura rengi lacivert, kristali lapis lazulidir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Zadkiel,

Allah’ın izni ile, lütfen …. (konu ya da kişi) ile ilgili içimdeki tüm acıların ve kötü anıların sadece derslerini görmemi sağlayıp, negatif etkilerini ve hislerini unutamama yardımcı olur musun? Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa; bu niyetiniz sırasında avucunuzda ya da üzerinizde lapis lazuli kristali bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK ARİEL

Adı “Allah’ın dişi aslanı” anlamına gelen Ariel, doğa ve hayvanların koruyucu meleği olup, aynı zamanda cesaret ve bolluğun da başmeleğidir. Cesarete ihtiyaç duyduğunuzda, tüm dünyevi maddi ihtiyaçlarınızın karşılanması, alma enerjisi ve doğa ile ilgili konularda onunla çalışabilirsiniz. Aynı zamanda doğa perilerini de yönetir. Aura rengi uçuk pembe, kristali pembe kuvarstır.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Ariel;

Ben, şimdi ve tüm zamanlara ve boyutlara doğru, kendi yarattığım ya da atalarımdan bana miras kalan kıtlık bilincimi, bilerek ya da bilmeyerek etmiş olduğum tüm kıtlık yeminlerimi ve alma verme dengemle ilgili tüm blokajlarımın benim ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde temizlenmesine niyet ediyorum. Hak ettiğim bolluk ve bereketi şimdi kabul ediyorum. Allah’ın izni ile lütfen bana yardım et. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, bu niyetiniz sırasında pembe kuvars kristalinizi avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK ŞAMUEL (CHAMUEL)

Şamuel’in adı “Allah’ı gören” anlamına gelir. Aşkın ve yaratmanın başmeleğidir.  Hayatınızın kayıp parçalarını; kaybolmuş eşyalarınızı; aradığınız aşkı, işi ve evi bulmak konularında onu yardıma çağırabilirsiniz.  Aura rengi uçuk yeşil, kristali yeşil florittir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Şamuel;

Ben sevgi dolu ve harika bir ilişkiye hazırım ve onu şimdi kabul ediyorum. Allah’ın izni ile, lütfen ruh eşimle karşılaşmam için bana yardım et. Biliyorum ki ruh eşim de beni arıyor. Lütfen bu buluşmanın, gecikmeksizin gerçekleşmesi için gerekli tüm koşulların sağlanması konusunda, her ikimize de rehberlik et. Bilincimizde bu birleşmeyi engelleyen her türlü korkumuzu şifalandır ve tüm blokajları kaldır. Şimdi ve tüm zamanlara doğru birbirimize çekilmemize yardım et. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Eğer elinizde varsa, bu çalışma sırasında avucunuzda pembe kuvars tutabilirsiniz.

BAŞMELEK RAGUEL

Adı “Allah’ın arkadaşı” anlamına gelen Başmelek Raguel’i, ilişkilerde adalet ile igili yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yanınıza çağırabilirsiniz. Ondan; ilişkilerinizdeki tüm acıların şifalanması ve bunların sevgiye ve yaşam derslerine dönüşmesi için yardım isteyebilirsiniz. Aura rengi gök mavisi, kristali akuamarindir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Raguel;

Allah’ın izni ile lütfen ilişkilerimdeki kırgınlıkların adil bir şekilde sevgiyle çözümlenmesi ve uyumla devam etmesi için yardım et. Lütfen bana ışık tut ve yolumu aydınlat. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, bu niyetiniz sırasında akuamarin kristalinizi avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK COFİEL (JOPHIEL)

Adı “Allah’ın güzelliği” anlamına gelen Başmelek Cofiel; bedenimizi, yüreğimizi, yaşantımızı, düşüncelerimizi, çevremizi ve bulunduğumuz ortamı güzelleştiren başmelektir. Hayatınızın her alanına güzellik katması için ondan yardım isteyebilirsiniz. Aynı zamanda Feng Shui’nin de başmeleğidir. Aura rengi koyu pembe, kristali pembe rubelittir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Cofiel;

Allah’ın izni ile, lütfen hayatıma, bedenime, yüreğime, düşüncelerime, ilişkilerime, evime, işime, çevreme, rüyalarıma güzellik ve huzur getir. Her düşüncemin ve her sözümün sevgi ve ışık yaratmasını sağla. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, bu niyetiniz sırasında pembe rubelit kristalinizi avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK METATRON

Metatron, zamanı yönetmekle görevli başmelektir.  Bir yere yetişmek istediğinizde ya da bir türlü yapamadığınız işler için onu yardıma çağırabilirsiniz. Kutsal geometriyi dünyamıza getiren Başmelek Metatron, aynı zamanda yeni çağın ve gençlerin de başmeleğidir. Aura rengi mor ve yeşil, kristali karpuz turmalindir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Metatron;

Allah’ın izni ile, lütfen bana engel olan tüm düşük enerjilerden, korkulardan, arzu edilmeyen alışkanlıklardan ve inanç sistemlerinden arınabilmem için tüm varlığıma ışığını gönder. Beni sevgi dolu yüksek titreşimli enerjilerinle sarmala. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışmalar sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, niyetiniz sırasında turmalin taşınızı avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK NATHANİEL

Işık işçilerine liderlik eden Başmelek Nathaniel; güç, ileriye adım atmak ve geçiş dönemleri için bizlere yardım eder. Kendiniz ve sevdikleriniz için sağlıklı değişiklikler yapmak ve hayatınıza yeni düzenlemeler getirmek konularında Nathaniel’i yardıma çağırabilirsiniz. Aura rengi kırmızı, kristali laldir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Nathaniel;

Allah’ın izni ile lütfen yaşam amacımı hatırlamam ve korkmadan ilerleyebilmem için bana güç ve inanç ver. Bu yolda beni engelleyen tüm blokajlarımı lütfen şimdi ve tüm boyutlara doğru temizle ve beni aydınlat. Değişimimi sevgiyle kabul ediyorum. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, bu niyetiniz sırasında lal kristalinizi avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK SANDALFON (SANDALPHON)

Adı “kardeş” demek olan Başmelek Sandalfon, müziğin ve cevaplanmış duaların başmeleğidir. Müziğin iyileştirici gücünü kullanmak istediğinizde ve tüm dualarınızın cevaplanmasıyla ilgili, ondan yardım isteyebilirsiniz. Aura rengi turkuaz, kristali turkuazdır.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Sandalfon;

Sen Allah’a dualarımızı ulaştıransın. Lütfen dilek ve isteklerimin gerçekleşmesine engel olan blokajlarımı temizle, egomu benden uzak tut ve tüm kısıtlamalardan, korkulardan ve kalıplardan beni özgürleştir. Lütfen tüm dualarımı sevgi ve ışığınla sar ve kaynağa ulaştır. Kendimi, senin müzik aracılığıyla bana ilettiğin cevaplara açıyorum. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, bu niyetiniz sırasında turkuaz kristalinizi avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK URİEL

Hayatımıza Allah’ın ilahi ve kutsal ışığını getiren Başmelek Uriel’in adı, “Allah’ın ışığı” anlamına gelir. Ondan; her türlü probleminizi çözmek, unuttuğunuz bilgileri hatırlamak, aydınlanmasını istediğiniz konular ve yeteneklerinizin ortaya çıkması için yardım isteyebilirsiniz. Aura rengi altın sarısı, kristali amberdir.

Örnek niyet:

“Sevgili Başmelek Uriel;

Lütfen, Allah’ın ilahi ve kutsal ışığıyla yolumu aydınlat. Karanlık olarak gördüğüm her türlü illuzyonu aşmama yardım et. İşler yolunda gitmediği zamanlarda zihnimi berraklaştır ve bana bir çıkış yolu göster. Hayal kırıklıklarımı sevince, acılarımı sevgiye dönüştür. Hayatımda ahenk ve huzur bulmam için bana yol göster. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, niyetiniz sırasında amber taşınızı avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

BAŞMELEK HANİEL

Adı “Allah’ın zarafeti” anlamına gelen Haniel, Ay’ın başmeleğidir. Zarafet katmak istediğiniz her durum ve ortam için ondan yardım isteyebilirsiniz. Ayın evreleri ile de ilgili olan Başmelek Haniel, aynı zamanda bilinçaltı ve duyguların da başmeleğidir. Ayrıca ondan kadınların adet dönemleri ve sunumla ilgili konularda da yardım alabilirsiniz. Aura rengi mavimsi beyaz, kristali aytaşıdır.

Örnek niyet:

Sevgili Başmelek Haniel;

Allah’ın izni ile, lütfen dolunayın/yeni ayın enerjisinden en iyi şekilde faydalanmam için bana yardım et. Teşekkür ederim.”

Melekler, bize nefes aracılığıyla yardım ederler. Bu sebeple, bu çalışma sırasında lütfen derin nefesler alın. Elinizde varsa, bu niyetiniz sırasında aytaşınızı avucunuzda ya da üzerinizde bulundurabilirsiniz.

  

Leave a reply

Your email address will not be published.

*